zarabanie przy komputerze      
e-praca menu Programy partnerskie menu Banki internetowe, konta - home

Banki internetowe

Internetowe systemy płatności - paypal

Przedstawiam w serwisie banki internetowe i popularne systemy płatności internetowych ( e-gold, moneybookers, paypal ), które są przydatne podczas zarabianie w internecie i zakupów przez internet - towarów i usług.
Kliknij w link poniżej. Przeniesie Cię do szczegółowego opisu danego systemu płatności, jak założyć, zweryfikować i obsługiwać poszczególne konta:

Znajdziecie Państwo na tej stronie także informacje o MasterCard i CVC2 oraz Visa i CVV2. Co to jest i gdzie je znaleźć. Czy można używać Visa Electron do weryfikacji paypal?

Warto założyć konto paypal - otrzymujemy możliwość płatności na całym świecie.
Opłata za hosting czy domenę w zagranicznych serwisach nie stanowi już problemu dla obywateli Polski.. Również zakup na zagranicznym eBay.

Paypal staje sie coraz popularniejszy w Polsce.
Właścicielem jest serwis aukcyjny ebay

PayPal - i płatności w Internecie nie stanowią problemu

PayPal

Internetowy system płatności PayPal to najbardziej znany i popularny pośrednik w sieciowym transferze pieniężnym. Działa on od 16 listopada 1999 roku, od października 2002r. znajduje się w rękach internetowego serwisu aukcyjnego eBay.
PayPal jest dostepny już w 103 krajach, konta posiada już ponad 100 milionów ludzi na świecie.

Od czerwca 2005 roku PayPal dostępny był dla Polaków, jednak w mocno okrojonej formie. (była możliwa rejestracja w systemie i wysyłanie pieniędzy. Inne usługi, w tym otrzymywanie pieniędzy, były niedostępne).
Od 12 października 2006 roku PayPal jest dostepny dla Polaków w pełnej formie (można wysyłać, odbierać, wypłacać środki na rachunek bankowy)
.

PayPal oprócz transakcji typowo aukcyjnych jest również najbardziej rozpowszechnionym sposobem płatności w internecie.
Obsługa płatności w Pay Pal jest prosta: przy przelewie wystarczy podać adres emailowy odbiorcy oraz odpowiednią kwotę. Po potwierdzeniu pieniądze wędrują do odbiorcy.
Nie płacimy przy tym żadnych prowizji. Niewielkie koszty ponosi wyłącznie osoba otrzymująca pieniądze. Możliwe jest przesłanie pieniędzy osobie, która nie jest jeszcze użytkownikiem PayPal, ale będzie ona mogła je odebrać dopiero po zarejestrowaniu się. Dopóki odbiorca nie założy sobie konta, możliwe jest wycofanie transakcji przez nadawcę. Jeżeli odbiorca nie zarejestruje się w ciągu 6 miesięcy, pieniądze są wycofywane na konto nadawcy automatycznie.

Konto założyć może każda osoba pełnoletnia.

paypal

PayPal od 12 X 2006 również po polsku!
Proces założenia konta PayPal jest nieco bardziej skomplikowany niż w przypadku egold i MB. Po przeniesieniu się na stronę systemu kliknij link SIGN UP TODAY i wybierz typ konta Personal Account, kraj - wybierz Poland. Następnie kliknij Continue. Wypełnij formualrz (podane dane muszą być prawdziwe-bez polskich liter):

 • FIRST NAME - imię
 • LAST NAME - nazwisko
 • ADDRESS 1 - ulica i numer domu/mieszkania (dokładnie taki adres jaki podałeś(aś) w banku, którego kartą będziesz weryfikować - czyli jeśli podałeś(aś) w banku np. A. Mickiewicza to musi być A. Mickiewicza a nie Mickiewicza - inaczej nie będzie można zweryfikować konta kartą kredytową
 • ADDRESS 2 - ciąg dalszy adresu, to pole może pozostać puste
 • CITY - miejscowość
 • State / Province / Region - województwo
 • POSTAL CODE - kod pocztowy
 • COUNTRY OF CITIZENSHIP - kraj (którego masz obywatelstwo)
 • Home Telephone - telefon domowy (pole obowiązkowe)
 • Work Telephone - telefon do pracy (pole nieobowiązkowe)
 • Email Address - adres e-mail (będzie on Twoim loginem w systemie)
 • Re-enter Email Address - powtórz adres e-mail
 • Password - hasło (minimum 8 znaków)
 • Re-enter Password - powtórz hasło
Kolejne pola formularza służą opcji przypomnienia hasła, np. rodowe nazwisko mamy, 4 ostatnie litery w prawie jazdy, miasto urodzenia, miasto urodzenia ojca.
Na koniec należy zaznaczyć akceptację regulaminu i zrozumienie własnych praw i obowiązków oraz wpisać losowo wygenerowane kod w odpowiednie pole (Enter the code as shown below). Rejestrację kończymy klikając w przycisk Sign Up.

Kolejna strona służy wpisaniu danych naszej karty kredytowej. Można pominąć ten etap klikając w przycisk Cancel. Warto uzupełnić jednak te pola. Oczywiście weryfikacji można dokonać w dowolnym momencie, nie tylko w chwili zakładania konta. (opis patrz poniżej)

Każda operacja zostanie odnotowana osobym e-mailem, chyba że zmienisz to w swoich opcjach konta.
Dodatkowo PayPal posiada system referencyjny od osób zapisujacych się z Twojego polecenia. Od każdego nowego użytkownika przez pierwsze 12 miesięcy otrzymasz 0.05% jego obrotu pieniędzmi w PayPal. Link referencyjny znajduje się w menu Referrals.

Weryfikacja adresu e-mail

Przedostatnim etapem rejestracji jest potwierdzenie poprawności adresu mailowego. W swojej skrzynce pocztowej znajdziesz mail od PayPal zawierający kod weryfikujący (adres nadawcy: service@intl.paypal.com, tytuł e-maila: Activate Your PayPal Account!). Można go wpisać w odpowiednie pole na stronie serwisu (Confirm email) lub kliknąć link zawarty w mailu. Po podaniu hasła do konta otrzymamy informację o poprawnej weryfikacji maila (Email Confirmed, You have confirmed (...). This is your primary email address). Po zalogowaniu do PayPal - powinieneś ujrzeć napis Email Confirmed.
Od tego momentu można korzystać z PayPal, tzn. wysyłać pieniądze innym użytkownikom serwisu. Limit transakcji wynosi 100 euro. Teoretycznie - bo dla nas konto jest jednak jeszcze praktycznie nieprzydatne - gdyż nadal nie możemy płacić.
Aby zwiększyć limit należy dodać i zweryfikować kartę kredytową (płatniczą).

Dodanie i weryfikacja karty kredytowej

Weryfikacji można dokonać przy rejestracji albo w dowolnym momencie, nie tylko w chwili zakładania konta.
W drugim przypadku klikamy Add credit card (Activate Account) w lewym górnym rogu na stronie głównej naszego konta. Na kolejnej stronie podajemy dane karty płatniczej.
Powinna zadziałać każda wypukła karta płatnicza "Visa" i "MasterCard".
Z płaskich kart - Visa Electron - zadziała karta Inteligo, prawdopodobnie też: VisaElectron DeutscheBank, VisaElectron PKO BP i Visa Electron InvestBank oraz Polbanku EFG i inne z kodem CVV2. Działa również wirtualna karta wydana przez mBank - eKarta, netk@rta MultiBanku, a także AlleKarta BZ WBK
(jednak wiążę sie to z dodatkowymi kosztami za wydania karty wirtualnej - np. 25PLN/rok za ekartę w mBanku).
3-cyfrowy kod weryfikacyjny przysyłany jest oddzielnie w liście. Nie ma go na karcie wirtualnej.

W odpowiednich polach wpisujemy dane z karty:

 • imię i nazwisko (oczywiście bez polskich liter)
 • rodzaj karty (dla Visa Elecron należy wybrać "Visa")
 • pełny numer karty
 • datę ważności
 • 3 cyfrowy kod weryfikacyjny karty (CVC2/CVV2).
  Kod CVV2 (dla kart systemu Visa Int.) oraz CVC2 (dla kart systemu MasterCard Int.) to trzy ostatnie cyfry za numerem karty wydrukowane na pasku do podpisu znajdującym się na rewersie karty.
  W przypadku kart wirtualnych kod CVV2/CVC2 podany jest na wydruku bankowym lub innym nośniku wykorzystanym do przekazania danych o karcie. Kod ten jest dodatkowym zabezpieczeniem transakcji dokonywanych bez fizycznej obecności karty (transakcje dokonywane za pośrednictwem Internetu, telefoniczne lub zamówienia pocztowe). Znajduje się on tylko na karcie i w systemie autoryzacyjnym banku wystawcy. Nie jest umieszczany na żadnych potwierdzeniach transakcji drukowanych z terminali POS.

CVC2

By zweryfikować kartę na koncie bankowym musi być minimum 1.5€ + 1.01PLN, czyli ok. 7PLN.
Po naciśnięciu przycisku Add card PayPal będzie próbował autoryzować transakcję na kwotę 1.01PLN.
Ostatecznie karta nie zostanie obciążona tą kwotą. Środki zostaną odblokowane po 7-14 dniach.
Jeżeli zostały wpisane prawidłowe dane, karta zostanie dodana.

Przechodzimy do drugiego etapu weryfikacji karty.
PayPal obciąży kartę kwotą w wysokości 1.50€. (Po kilku dniach od pierwszej płatności przez PayPal otrzymamy pieniądze z powrotem)
Aby zweryfikować kartę należy podać czterocyfrowy kod związany z tą transakcją (mamy na to 30 dni - potem ten kod traci ważność).

Gdzie znaleźć kod?

Transakcja zostanie rozliczona po 2-4 dniach od rejestracji. Kod będzie można odnaleźć na wyciągu z konta bankowego lub z rachunku karty. W zależności od banku przyda się dostęp do rachunku przez internet (szybciej i łatwiej-kod będzie dostępny zaraz po zaksięgowaniu transakcji). W ostateczności trzeba będzie poczekać na wyciąg, który zazwyczaj przychodzi co miesiąc z banku.

Procedura na przykładzie transakcji w Inteligo:

blokada_środków-karta

13 marca 2006 były dwie transakcje. Pierwsza z nich na kwotę 1.01 PLN służyła wyłącznie weryfikacji poprawności danych z karty. Transakcja ta nie została rozliczona (u mnie blokada środków wygasła 20 III).
Druga transakcja będzie zawierała kod weryfikacyjny. Zostanie zaksięgowana po 2-4 dniach roboczych.

kod_karta

Po trzech dniach transakcja została zaksięgowana. PayPal obciążył kartę kwotą 1.50€ (5.95PLN wg kursu dnia). Czterocyfrowy kod potrzebny do weryfikacji zaznaczyłem na czerwono (oczywiście Ty będziesz mieć inny).

UWAGA - jeśli masz uruchomione powiadomienie SMS w Inteligo - kod będzie dostępny natychmiast - znajdziesz go w SMSie powiadamiającym o transakacji!

Logujemy się na konto PayPal. Wybieramy opcję Complete Expanded Use Enrollment (lewy górny róg ekranu, pod Activate Account) i potwierdzamy posiadaną kartę.
Jeżeli podamy właściwy kod, otrzymamy informację o poprawnej weryfikacji.

Teraz już mamy zweryfikowaną kartę i możemy dokonywać zakupów w internecie, np. na eBay, czy zapłacić za hosting lub domenę:)

Zablokowana karta kredytowa w PayPal - jak odblokować

W przypadku gdy wpisze się 3 razy błędnie kod weryfikacyjny nastapi zablokowanie karty kredytowej.
Na serwisie PayPal po zalogowaniu będzie komunikat, że karta została zablokowana. Jest tam link do wydruku ze specjalnym kodem paskowym. Należy go wydrukować i wysłać faksem na podany tam numer wraz z kserokopią dokumentu tożsamości ze zdjęciem (np. dowód osobisty lub prawo jazdy) i wydrukowanym wyciągiem z karty kredytowej zawierającym czterocyfrowy kod (xxxxPAYPAL--*EXPUSE). Przy wysyłaniu faxu powinno się na każdej kartce napisać adres email i numer sprawy.
Każdy fax który zostaje wysłany jest skanowany, a potem zostaje dołączony do konta. Konsultant wtedy ma wgląd do tych dokumentów. Trwa to około 24 godziny. Gdy te dokumenty zostaną dołączone do konta przyjdzie wiadomość email, iż Paypal otrzymał fax z dokumentami i że zostały one dołączone do konta. Konto powinno zostać odblokowane w ciągu kilku dni.
Jak tylko zweryfikują dane otrzyma się e-mail z PayPal o weryfikacji i gotowe.
Osoby niezweryfikowane na Paypal powinny dokończyć weryfikację. Wpisać 4 cyfrowy numer XXXXPAYPAL--*EXPUSE
To może mieć pozytywny wpływ na odblokowanie konta.

Załóż konto PayPal już dziś :)


Książki, które mogą Ci pomóc

oscommerce-sklep_internetowy marketing_internetowy wirtualne_płatności inwestowanie

Jeśli masz jakieś pytania i uwagi na temat informacji znajdujacych się na stronie
napisz - jogaila30[at]gmail.com
-> zamiast [at] wpisz @

| Banki. Konta bankowe | Rachunki bankowe dla firm | SEKRETY GOOGLE ADSENSE | Karta Visa | Zakupy przez internet - ebooki

Site Design by magbag & jogaila | Mapa strony praca
Wszelkie prawa zastrzeżone ® © 2004-2009 jogaila
Valid XHTML